З настанням осені та скороченням тривалості світлового дня автомобілісти більше часу проводять в русі з увімкненим світлом фар. Більшості водіїв знайома неприємна ситуація, коли в потоці зустрічного транспорту знаходиться автомобіль, у якого напрямок ближнього світла однієї чи обох фар вище нормального. Це може бути наслідком неналежного «Технічного здоров’я» фар такого авто.

Технічне здоров’я фар визначається:

  • Правильною установкою ламп після їхньої заміни;
  • Правильним вибором ламп для їхньої заміни (тип, модель, потужність);
  • Прозорістю та цільністю скла;
  • Правильною установкою фар після можливого кузовного ремонту.

Фари, як головні так і протитуманні, мають бути відрегульовані у вертикальній та горизонтальній площині на Станції технічного обслуговування кваліфікованим персоналом. Таке регулювання виконується для всіх типів фар, обладнаних ручним чи автоматичним коректором нахилу променю. Підставами для регулювання є природне зношування елементів підвіски, ремонти підвіски, кузовні ремонти, заміна шин (в тому числі сезонна), заміна ламп у фарах чи самих фар.

Залежно від навантаження автомобіля пасажирами чи вантажем у багажному відділенні, кут нахилу фар (ближнього і дальнього світла) змінюється й потребує коригування. У системах з автоматичним регулюванням це відбувається без участі водія, у системах із ручним коректором водій самостійно має вибрати положення коректора, що найкращим чином відповідає навантаженню автомобіля.

Наша порада така: Після того, як Ви визначились із навантаженням Вашого автомобіля, увімкніть ближнє світло фар і, повертаючи регулятор коректора, оберіть найдальше від автомобіля видиме розташування межі «світло – тінь» від Ваших фар на дорозі.

Працездатність елементів системи регулювання рівня світлових пучків фар, як і будь-якого механізму, залежить, в тому числі, від періодичної перевірки їхнього технічного стану і своєчасного обслуговування. Наприклад, датчики рівня підвіски піддаються дії агресивного вологого середовища, від чого можуть постраждати металеві тяги і контакти електричних роз’ємів. Обробка цих частин захисним мастилом дозволить уникнути пошкоджень і забезпечить безперебійну роботу всієї системи. Те ж саме стосується електричних роз’ємів електродвигунів регулювання напряму фар. Якщо в процесі експлуатації порушується їхня герметичність, то під впливом вологи кородує і руйнується контактна група. На жаль, відновлювальний ремонт в такій ситуації може виявитися досить витратним, оскільки не обмежиться заміною роз’єму, а буде потребувати заміни всього джгута електропроводки.

Отже, задля Вашої безпеки ми радимо:

  • Слідкувати за здоров’ям Ваших фар;
  • Справлятись у Вашого Дилера про регулювання фар;
  • Коригувати нахил Ваших фар залежно від навантаження автомобіля під час експлуатації, якщо Ваш автомобіль обладнано ручним коректором фар.

 

Умовна схема зони освітлення залежно від рівня нахилу фар автомобіля

Настійно рекомендуємо всім водіям звернути увагу на наші поради і не нехтувати можливістю провести діагностику Технічного здоров’я Ваших фар і системи їхнього регулювання під час чергового візиту до офіційного дилера Honda або звернутися за такою послугою цілеспрямовано.

Це гарантовано забезпечить Вам впевненість за кермом і комфортне освітлення шляху на заданій дистанції за будь-яких дорожніх умов.

 

Твоя Honda

Твоя впевненість