Якщо покопатися в архівах автомобільної історії та віднайти прес-реліз до дебюту #HRV 1999 року – можна помітити таку фразу: “Образ HR-V від Honda є дійсно нетиповим для сучасного дизайну автомобілів. Модель йде наперекір традиційному мисленню та навіть може заснувати новий підклас авто в найближчому майбутньому”.

Напевно, мало хто міг тоді уявити, що настільки амбітна фраза стане реальністю. Мало хто міг подумати, що вже за 2 роки масових продажів HR-V стане бестселером. Проте як це часто буває з революційним продуктом, показ концепту HR-V на Токійському моторшоу 1997 розривав шаблони: “Якщо це кросовер – чому він дводверний та має невеликий двигун 1.6 літра? Чому в довжину він навіть менший за тридверний Civic? Якщо це малолітражка – навіщо їй висока посадка, кліренс кросовера та ще й повний привід?”

Настільки нетипові властивості для масового автомобіля 20 року тому стали аксіомами класу “Малий SUV” сьогодні. Із HR-V Honda завоювала симпатію молоді – особистостей, котрі не лякаються нових форм та нестандартних розмірів, а навпаки – обожнюють та пропагують індивідуальність. 20 років тому HR-V змусив інших виробників підхоплювати тренд та наздоганяти.

На продовження роду довелося очікувати практично 10 років: 2015 року дебютувало друге покоління HR-V. Здавалось б, за цей час опоненти міцно закріпилися в класі. Для споживача вже доступний неймовірно широкий вибір малих SUV – геть не найкращі умови для відродження моделі.

Та магія HR-V спрацювала: з 2015 по 2018 роки авто обрали понад 2.5 мільйони споживачів. Протягом трьох років поспіль (2016-2018) HR-V утримувала місце в ТОП-10 найбільш продаваних авто в світі. Жоден з опонентів не зміг потрапити навіть у ТОП-20 світового рейтингу.