• Honda і Vattenfall підписують Протокол про наміри щодо представлення гнучких умов енергетичних контрактів, розроблених спеціально для користувачів електромобілів
  • Перша в Європі угода передбачає активне керування ресурсами мережі з максимальним використанням відновлювальних джерел енергії
  • Vattenfall є лідером на європейському енергетичному ринку
  • Протягом 2020 року Honda запустить перший комерційний сервіс із забезпечення електроенергією. Ця визначна подія відбудеться одночасно з виходом електромобіля Honda e

Honda вже оголосила про співпрацю з Vattenfall – провідним європейським постачальником електроенергії, метою якої є надання гнучких тарифів на електроенергію, передбачених саме для власників електромобілів (EV) у Європі.

Для Honda це партнерство є ключовим етапом розвитку сфери керування енергетичними проектами, що також стало важливим елементом стратегії Electric Vision в Європі.

Honda accelerates its ‘Electric Vision’ strategy with new 2022 ambition

Цим Протоколом про наміри, датованим 23 жовтня 2019 року, обидві компанії підтвердили свої плани щодо спільної розробки і надання гнучких тарифів на електроенергію, які дозволять підзаряджати електромобілі у найбільш економічно вигідний період, відповідно до ресурсів мережі. Тарифи, доступні для власників електромобілів різних брендів1, також сприяють використанню електроенергії, виробленої відновлювальними джерелами, включаючи вітрові та гідроелектростанції, що відображає бачення Honda щодо енергопостачання в екологічно стійкому майбутньому. В 2020 році цей сервіс стане доступним у Великій Британії та Німеччині, а невдовзі – і в інших європейських країнах.

Vattenfall також буде курирувати встановлення заряджальних станцій виробництва Honda через обраних підрядників як у Великій Британії, так і у Німеччині. Система являє собою зарядний пристрій, який передбачає кріплення на стіні чи встановлення на платформу, з максимальною вихідною потужністю 7,4 кВт (однофазне джерело живлення) або 22 кВт (трифазне джерело живлення). За потужності зарядної станції в 22 кВт електромобіль Honda e повністю заряджається (на 100%) за 4,1 години (з розрахунку 32 А), що значно швидше, ніж у разі заряджання від стандартної штепсельної розетки.

Тим мешканцям міста, які зазвичай паркують свої електромобілі надворі, новий сервіс надає можливість скористатися зарядними пристроями мережі Ubitricity з мобільними лічильниками електроенергії (з технологією Smart cable). Компанія Ubitricity має швидко зростаючу мережу заряджальних станцій у містах Великої Британії та Німеччини, зокрема в Лондоні їх нараховується близько 1700 одиниць.

Йорген Плюм, керівник енергетичних проектів Honda Motor Europe, відзначив: «Ця співпраця є найважливішим елементом діяльності з керування енергетичними проектами в Європі. Партнерство з Vattenfall надає можливість не тільки забезпечити власників електромобілів економічно вигідними умовами користування зарядними пристроями, а й максимізувати використання відновлювальних джерел електроенергії. Honda – це справжній лідер у цій сфері, і ми надихаємося тим потенціалом, який має цей новий бізнес-напрямок».

Томас Бйорнссон, керівник Vattenfall E-mobility, сказав: «Наша мета – полегшити життя власників електромобілів у всій північно-західній Європі. Це важливе партнерство означає, що будь-хто може зробити свій внесок у розвиток світу, в якому не видобуватимуть корисні копалини, а користуватимуться винятково відновлювальними джерелами електроенергії, та водночас значно зекономити кошти».

 

Примітка:

1: Залежно від сумісності автомобіля

 

Коротко про Vattenfall 

Vattenfall – це шведська енергетична компанія, яка повністю належить уряду Швеції. Основні ринки: Швеція, Німеччина, Нідерланди, Данія та Велика Британія. Vattenfall є одним із провідних європейських виробників відновлювальної енергії та компанією, яка прагне за одне покоління позбутися потреби у видобутку корисних копалин. Vattenfall використовує численні вітрові, сонячні та гідроелектростанції, включаючи одну з найбільших у світі електростанцій, розташовану в кількох кілометрах від узбережжя округу Танет, Велика Британія.

Коротко про Ubitricity

ubitricity – Gesellschaft für verteilte Energiesysteme mbH: метою Кнута Гехтфішера і доктора Френка Павлічека, коли вони в 2008 році засновували Ubitricity, було забезпечити зарядження електромобілів від відновлювальних джерел електроенергії в будь-якому місці, де б вони не припаркувалися. Сьогодні ця компанія є одним із провідних провайдерів інтелектуальних рішень щодо зарядження електромобілів та обліку енергоспоживання. Ubitricity поєднує технічні рішення, такі як розробка мобільного лічильника електроенергії, з цифровими технологіями. Результатом цього є технічно спрощені й дешевші зарядні станції, що сприяє інтенсивнішому розростанню  зарядної інфраструктури з використанням ліхтарних стовпів. Крім того, такий підхід вирішує проблему, пов’язану з обліком енергоспоживання транспортними засобами в сферах керування автопарком та міською інфраструктурою. Мобільні лічильники електроенергії також здатні перетворити електромобілі на інтелектуальні сховища для електромережі – ключовий компонент для розвитку відновлювальних джерел електроенергії. www.ubitricity.com