Сьогодні дуже важко уявити Формулу 1 без етапу в Японії на трасі Сузука. Навіть попри невелику кількість проведених Гран прі, Сузука запам’яталася вболівальникам та наразі вважається однією з найкращих трас у календарі. Такий успіх цього треку пояснити дуже легко. Перше-це конфігурація траси, яка є дуже специфічною: траса складається з великої кількості швидкісних поворотів, а повороти «ложка» та 130R є перлинами японської траси. Також, Сузука- єдина траса у календарі чемпіонату, яка перетинає сама себе, нагадуючи вісімку. Друге – фанати. Японські вболівальники створюють по-справжньому святкову атмосферу, яку вболівальники на інших етапах не завжди здатні створити. Тому, як пілоти, так і глядачі завжди охоче їдуть на етап у Японії.

Через тайфун Хагібіс кваліфікацію було проведено у неділю перед гонкою. Тому цей день обіцяв бути насиченим як для глядачів, так і для команд. Цей етап відвідали тисячі вболівальників, зокрема фанати Honda та двох команд Red Bull Racing та Scuderia Toro Rosso.  Тому, прибувши на японський етап, команди розуміли, що вони мають показати по-справжньому хороший результат перед японськими вболівальниками. На всіх 4-х болідах “биків” були встановлені нові двигуни, щоб нівелювати вплив зношеності двигуна на його ефективність.

Результати гонки пілотів Red Bull Racing:

Макс Ферстаппен, стартувавши з 5-ого місця, на жаль, був змушений зійти з дистанції на першому колі, через пошкодження боліду внаслідок контакту з машиною Шарля Леклера внаслідок помилки останнього.

Александр Албон після старту з 6-ого місця посів 4-е місце, яке стало найкращим результатом для тайця в Формулі.

Результати гонки для пілотів Scuderia Toro Rosso:

П’єр Гаслі, який завжди мав гарні результати на Сузуці в молодіжних серіях, зміг закінчити гонку у звичному для себе стилі. Француз посів 8-е місце.

Даніїл Квят, через проблеми з коробкою передач, закінчив гонку на 12-й позиції після старту з 14-ї.

Насправді, етап на Сузуці вважається для Honda домашнім не тільки через те, що він проводиться в Японії. Можливо, не всім відомо, що ця траса була збудована Honda та є її власністю.

Історія

Honda – унікальна компанія, яка виділяється серед японських виробників автомобілів. Постійне прагнення до створення інноваційних, а іноді і екстремальних технологій, підкріплене захопленістю автоспортом, стало відмінною рисою перших 50 років її існування.

У 1962 році, коли японська автомобільна промисловість тільки зароджувалась, Honda збудувала гоночний трек, який був названий “Сузука” за назвою міста де це знаходиться.

Завдяки цій трасі, в Японії почали проводитись перші повномасштабні гонки і на першому Гран-прі Японії в травні 1963 року кожен японський виробник, який навіть ніколи не уявляв, що братиме участь у спортивних перегонах, представив власну команду.

Протягом кількох років, завдяки цьому «гоночному внеску» Honda, якість та конкурентоспроможність японських автомобілів різко покращилася, що призвело до різкого зростання експорту на основні світові ринки.

П’ятдесят сім років тому, в 1962 році, Honda була просто виробником мотоциклів, який лише збирався увійти в автомобільну промисловість. Проте, Соічіро Хонда мав тверду рішучість взяти участь у Формулі-1. Його бачення було кришталево чистим: “Якщо ми підемо звичайним (легким) шляхом для початку виготовлення автомобілів, ми ніколи не зможемо наздогнати існуючих виробників. Якщо ми хочемо досягти успіху, ми маємо набути досвіду в найжорсткіших, найсуворіших умовах, які тільки зможемо знайти».

В майбутньому історики, можливо, розділять історію на «до» і «після» Сузуки. Не буде перебільшенням сказати, що якби Honda не побудувала цю трасу ще тоді, автомобільна промисловість в Японії не досягла б такого успішного рівня. Сузука стала великим кроком вперед не тільки для Honda, але й для всієї автомобільної промисловості в Японії.