В 70-ті роки минулого століття забруднення повітря великих міст стало критичним, і тому задля захисту довкілля найбільш економічно розвинені країни, такі як Японія і Сполучені Штати Америки  розпочали введення в дію суворих законодавчих актів (таких як Clean Air Act від 31.11.1970, відомий також як закон Muskie). Починаючи з 1975 р. це змушувало автовиробників до виробництва більш екологічно чистих двигунів. А світова нафтова криза 1973 року на доданок створила ще й передумову щодо підвищення їх економічності.

В ті складні часи багато хто з автовиробників навіть вважав, що неможливо збудувати двигун внутрішнього згоряння який би відповідав новим суворим нормам щодо зменшення викидів у 10 разів (!).  Однак на прес-конференції від 12.02.1971, що відбулася в Токіо, Соічіро Хонда заявив що такий двигун, який би відповідав новим нормам, створити можливо, і комерційне виробництво такого двигуна розпочнеться вже у 1973 р. Варто зауважити, що в США лише Honda заявила про готовність виробляти двигуни у відповідності до нових суворих стандартів, а жоден з Північно Американських виробників не те що не зміг цього зробити, а навіть в подальшому сприяв у призупиненні на кілька років введення в дію нових норм.

В жовтні наступного року, після презентації нової технології з’являється серійний двигун з технологією CVCC (Compound Vortex Controlled Combustion), який в грудні 1972 р. першим проходить тестування в США на відповідність новим суворим стандартам. А першою моделлю яка здобула новий двигун стає Honda Civic/CVCC 1500 з початком продажів в грудні 1974 р.

CVCC – це тип бензинового мотора в якому застосовано форкамеро-факельну систему організації згоряння збідненої паливної суміші в циліндрах.  В такому двигуні реактивний фронт полум’я від збагаченої паливної суміші з форкамери через невеликі отвори надійно підпалював більш бідну паливну суміш в камері згоряння циліндра. Така технологія надала моторам Honda відразу дві переваги – на декілька порядків знизилась концентрація шкідливих речовин у вихлопних газах при суттєвому зменшенні витрати пального. Як приємний бонус для власників Honda, їх мотор без каталізатора забезпечував необхідний рівень викидів, працюючи навіть на етильованому бензині, який на відміну від неетильованого, був в наявності на будь якій заправці.

Це була просто революція у автомобільному світі. Доказом передових технологій є те, що перші чотири роки  поспіль з початку продажів автомобіль Honda Civic з технологією CVCC отримує найвищий рейтинг ЕРА щодо паливної економічності, а сам двигун CVCC, що першим відповідав суворим стандартам для 1975 р. було навіть занесено до Механіко-Інженерної Спадщини Японії (Mechanical Engineering Heritage)

Сьогодні існує багато різновидів моторів які можуть працювати на збіднених паливних сумішах. Суперсучасні бортові комп’ютери та програмне забезпечення, новітні технології прямого впорскування пального та комп’ютерне моделювання. А тоді, в 70-ті,  більшості з цього навіть не існувало. І тут знову ж таки слід віддати належне інженерам Honda – використовуючи свій досвід та науковий потенціал, фактично на стандартному двигуні застосувавши спеціально спроектовану головку блоку циліндрів (з форкамерами та додатковим впускним клапаном) та відповідним чином налаштовані карбюратори, їм вдалося зробити двигун, що впевнено працював на збідненій паливній суміші, не втрачаючи при цьому ні в потужності, ні в надійності, ні в екологічності. Аналогів на той час, тим більше серійних, просто не існувало. До речі на той час вже було подано близько 230 (!) заявок на патенти щодо комплексних винаходів, що охоплюють принцип роботи CVCC та пов’язані з ними технології.

Згодом у відповідності до політики компанії, яку завжди пропагував Соічіро Хонда, — робити відкритими для всіх технології що поліпшують екологічні показники, — була укладена і перша ліцензійна угода з Toyota на виробництво двигунів з технологію CVCC, яку з Honda Motor Corp. підписали також Ford, Chrysler та Isuzu.

Соічіро Хонда сказав — «Honda Motor — наймолодший учасник світової автомобільної індустрії. І це прекрасна можливість опинитися на стартовій лінії з нашими конкурентами».  І Honda беззаперечно та тріумфально виграла ці перегони, здивувавши світ.  Саме з того часу компанія Honda зайняла лідируючу позицію як виробник не тільки сучасних мотоциклів, а як і виробник супер надійних та економічних автомобілів.