Минуло 27 років з моменту, як світ побачив перший байк родини #FireBlade. Зараз мало хто про це згадає, та саме “Вогняне лезо” від Honda дало поштовх іншим виробникам конструювати літрові спортбайки. До появи FireBlade світ дорожніх спортивних мотоциклів виглядав доволі нудно. У ті часи в гоночних серіях домінували боліди з рядними чотирициліндровими двигунами об’ємом 750 кубиків. Тож основні японські виробники не перенапружувалися та просто модифікували свої гоночні байки під більш повільні та розмірені умови міста.

Honda пішла іншим шляхом. Головний інженер проекту FireBlade Тадао Баба вбачав майбутнє спортбайків у легких, потужних та відмінно керованих “конях”. “Лише мотоцикл із вагою шістсоткубового байку та потужністю літрового має право називатися Super Sport”, – був глибоко переконаний Тадао.

1992 року переконання містера Баба підтвердилися на практиці: перше покоління #CBR900RR FireBlade знищувало опонентів слухняністю керування, сухою вагою в 185 кілограмів та потужністю в 122 кінські сили. Байк не лише підкорив серця “цивільних” фанатів, але й неодноразово ставав переможцем гоночної серії “Tourist Trophy” на острові Мен.

Восени цього року дебютувало чотирнадцяте покоління “Вогняного Леза” – CBR1000RR-R Fireblade та його максимально заряджена версія CBR1000RR-R SP. Абсолютно новий байк конструктивно базується на Honda #RC213V – боліді королівського класу MotoGP. Саме за його кермом пілот Марк Маркес завоював титул Чемпіона Світу сезону 2019 року. Флагман родини Fireblade зробив гігантський крок уперед в порівнянні зі своїм пращуром та водночас став найпотужнішим серійним байком в історії Honda – 214 кінських сил та 113 Нм крутного моменту.