У світі смартфонів, соціальних мереж та доповненої реальності водієві стає все важче концентруватися на дорозі. Зізнайтеся собі, як часто ви гортаєте стрічку Facebook, поки тягнетеся в заторі, або відволікаєтеся на нове повідомлення під час руху? Гадаємо, такі “грішки” трапляються з кожним ледь не щодня. Тому водієві завжди потрібна ще одна пара очей, котра ніколи не спокушатиметься зазирнути у смартфон.
Новий #HRV, хоча й не є живою істотою, проте має власну пару очей. Вона не втомлюються та постійно стежить за дорогою. Жодні органи чуття не працюватимуть без мозку – центра обробки сигналів та прийняття рішень. HR-V також має свій мозок – Honda Advanced Driver Assist System (HADAS). Якщо відійти від складної абревіатури – це комплекс із чотирьох систем, котрі допомагають водієві зберегти життя за кермом.
До комплексу HADAS входять такі системи:
🔹 Попередження про можливе фронтальне зіткнення (FCW)
Система використовує камеру, котра розміщена у верхній частині лобового скла. Камера помічає транспортний засіб (автомобіль та вантажівку), який рухається попереду з меншою швидкістю або стоїть.
Система працює на швидкості від 15 км/год. Якщо камера помічає небезпеку – в салоні спрацьовує звуковий сигнал, а на панелі приладів з’являється відповідна піктограма.
Водій може власноруч налаштувати мінімальну відстань від HR-V до автомобіля попереду, за якої спрацьовуватиме система FCW. За бажанням асистент можна відключити.
🔹 Попередження про з’їзд зі смуги руху (LDW)
Система також використовує камеру у верхній частині лобового скла, аби слідкувати за розміткою на дорозі.
Якщо автомобіль наїжджає та перетинає лінію розмітки, а водій водночас не вмикає сигнал повороту – спрацьовує голосовий та візуальний сигнал (піктограма на панелі приладів).
Зауважимо, що на ділянках дороги, де розмітка відсутня або серйозно пошкоджена, система LDW не працюватиме.
За бажанням асистент можна відключити.
🔹 Розпізнавання дорожніх знаків (TSR)
Камера у верхній частині лобового скла обладнана матрицею з високою розподільною здатністю. Це дозволяє їй помічати та фіксувати будь-який круглий знак з обмеженням швидкості або правилами проїзду.
Камера помічає такі знаки та відображає їх на дисплеї у лівій частині панелі приладів. Одночасно на дисплеї можуть зображатися два знаки.
🔹 Інтелектуальне обмеження швидкості руху (ISL)
Система використовує камеру, аби розпізнати обмеження швидкості на дорожніх знаках та регулювати максимальну швидкість руху авто.
Наприклад, водій рухається зі швидкістю 100 км/год та щойно минув знак з обмеженням швидкості “60”. Камера зафіксувала це та передала сигнал блоку управління. Він у свою чергу повільно та обережно зменшує швидкість авто до максимально дозволеної.
Якщо водій захоче прискоритися – система не дозволить. Перевищення швидкості більше ніж на 3 км/год від дозволеної одразу фіксується: в салоні звучить попереджувальний сигнал, а в лівій частині панелі приладів зображується максимально дозволена швидкість руху.
За бажанням асистент можна відключити.